Witam na stronie Bliskie Wsparcie!
Nazywam się Paulina Kopeć-Turecka. Z wykształcenia jestem psychologiem – ukończyłam Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, seksuologiem – jestem absolwentką studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie i psychoterapeutką systemową – ukończyłam całościowe szkolenie systemowo-psychodynamiczne organizowane przez zespół Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ (2016-2021). Ponadto, ukończyłam szkolenie trenerskie z zakresu edukacji seksualnej osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich opiekunów. Ponadto, regularnie uczestniczę w szkoleniach podnoszących moje kompetencje, m.in.:
2014 – Terapia dzieci po doznanej przemocy seksualnej (prowadzenie: Beata Pawlak – Jordan)
2016 – Poznawczo-behawioralna terapia dysfunkcji seksualnych (prowadzenie: Arkadiusz Bilejczyk)
2016 – Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów (prowadzenie: Agnieszka Stein i Małgorzata Stańczyk)
2018 – Wysoko wrażliwe dziecko – szkolenie dla profesjonalistów (prowadzenie: Agnieszka Stein i Małgorzata Stańczyk)
2018 – Komunikacja – szkolenie dla profesjonalistów (prowadzenie: Agnieszka Stein i Małgorzata Stańczyk)
2018 – Moje dziecko się boi – szkolenie online o lękach (Anita Janeczek – Romanowska)
2020 – Szkoła konsultacji dla psychologów („Pierwsza konsultacja”, „Praca z parą rodziców”, „Złość”)
(prowadzenie: Agnieszka Stein i Małgorzata Stańczyk)
2020 – Zaparcia Nawykowe i moczenie (prowadzenie: Karla Orban)
2020 – Teoria poliwagalna, oksytocyna i neurobiologia miłości – Stephen Porges i Sue Carter (Instytut Psychoterapii Psychosomatycznej)
2021 – Objawy psychosomatyczne u dzieci i młodzieży (prowadzenie: Jagoda Sikora)
2023 – Jak pracować z pacjentem, który doświadczył wykorzystania w dzieciństwie? (dr hab. Grzegorz Iniewicz, prof. UJ)
Doświadczenie zawodowe zdobywałam już w trakcie studiów, pracując jako wolontariuszka w krakowskich Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym oraz Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej dla dziewcząt, gdzie prowadziłam m.in. zajęcia psychoedukacyjne, współprowadziłam warsztaty socjoterapeutyczne oraz udzielałam młodym ludziom wsparcia poprzez rozmowy indywidualne. Ponadto, odbyłam staże w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii CMUJ, Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie oraz Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w Warszawie.
W ramach mojej praktyki Bliskie Wsparcie udzielam konsultacji indywidualnych, w tym online, prowadzę psychoterapię indywidualną i rodzinną, szkolenia dla profesjonalistów i warsztaty umiejętności rodzicielskich, wspieram żłobki, przedszkola i szkoły. Współpracuję z ośrodkami adopcyjnymi i pieczy zastępczej.
W swojej pracy kieruję się zasadami etyki zawodu, poddaję ją także regularnej superwizji – zarówno indywidualnej jak i grupowej.
Moje zainteresowania zawodowe skupiają się na psychologii rodziny, wierzę, że głęboka więź pomiędzy najbliższymi jest największą siłą, najskuteczniejszą ochroną i bezpieczną bazą dla człowieka. Czasami zdarza się jednak tak, że relacje z bliskimi nie są dla nas już tak satysfakcjonujące, jak były kiedyś. Pojawiają się problemy w komunikacji – pomimo prób nie umiemy „dogadać się” z drugą osobą, uczuć, które przeżywamy, nie potrafimy nazwać a pojawiających się w głowie myśli – uporządkować. Relacja z drugim człowiekiem jest dynamiczna – zmienia się, ewoluuje, podatna jest na różne wpływy, wreszcie – przechodzi przez kryzysy. I to właśnie te ostatnie są nierzadko szansą na rozwój. Wierzę, że relacja nieodłącznie związana jest z rozwojem.
Jako seksuolog, specjalizuję się w pracy z rodzicami zarówno małych dzieci jak i tych starszych. Wspieram młodzież na ścieżce ich dojrzewania i odkrywania swojej tożsamości. Prowadzę szkolenia i warsztaty dla profesjonalistów.
Zobacz mój profil na portalu Znany Lekarz: